W dniu 20 stycznia 2017 roku w Galerii Resursa przy ul. Malczewskiego 16 w Radomiu odbyła się wspomnieniowo - charytatywna  wystawa malarstwa i tkaniny artystycznej Janiny Ciechanowicz (1919 - 2015). Wydarzeniu towarzyszyła sprzedaż części ekspozycji z przeznaczeniem dochodu na wsparcie prowadzonej przez Stowarzyszenie im. O. Pio w Radomiu budowy ośrodka opiekuńczo - hospicyjnego w Alojzowie k/ Iłży.

Inspiratorką i organizatorem przedsięwzięcia była pani mgr Elżbieta Raczkowska, główna specjalistka ds. wystawiennictwa Galerii Resursa, zaś zgodę na wystawę i sprzedaż prac swojej mamy wyraziła pani dr Danuta Ciechanowicz - Jasztal.

Impreza zgromadziła wiele osób z kręgów rodzinnych, przyjaciół i znajomych artystki oraz mieszkańców Radomia i okolic. W trakcie imprezy przy wspólnym poczęstunku przedstawione zostały główne etapy życia i drogi artystycznej pani Janiny.

Zarząd Stowarzyszenia w imieniu podopiecznych i ich rodzin wyraża rodzinie artystki, a zwłaszcza pani dr Danucie Ciechanowicz - Jasztal, córce pani Janiny, serdeczne podziękowanie za okazaną życzliwość i wsparcie finansowe budowy naszego ośrodka. Równie serdecznie pragniemy podziękować pani mgr Elżbiecie Raczkowskiej wraz z osobami pomagającymi w zorganizowaniu wystawy za doprowadzenie do realizacji całego zamierzenia artystycznego, które miało głębsze przesłanie właśnie dzięki celowi, czyli przeznaczeniu środków finansowych na wsparcie ośrodka hospicyjnego. Za tę wrażliwość na potrzeby innych, oraz życzliwość dla Stowarzyszenia bardzo, bardzo dziękujemy.

Składamy podziękowanie także wszystkim osobom, które nabyły prace artystki w trakcie trwania wystawy. Naprawdę było wiele pięknych prac, wspaniale oddających profesjonalizm i kunszt artystyczny pani Janiny Ciechanowicz. Dziękujemy, że mogły one stać się przyczynkiem do wsparcia dzieła mającego w przyszłości służyć osobom chorym i niepełnosprawnym. Relacja foto z imprezy:

ozio_gallery_nano