Stowarzyszenie im. O. Pio w Radomiu powstało 26 lutego 2004 roku. (pierwotna nazwa: Radomskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych). Ideą podstawową naszej organizacji jest pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym.
Jako organizacja pożytku publicznego prowadzimy z pomocą zespołu hospicyjnego działającego na zasadach wolontariatu hospicjum domowe dla dzieci i dorosłych opiekując się podopiecznymi w domach i wspierając ich rodziny. Stowarzyszenie opiekuje się obecnie 23 podopiecznymi wraz z ich rodzicami/ opiekunami.

Stowarzyszenie prowadzi od początku nieodpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego(wózki, łóżka, rulatory, materace przeciwodleżynowe, itp.).

Naszym nadrzędnym dążeniem jest powstanie hospicjum stacjonarnego dla powiatu radomskiego i okolic. Budowa Ośrodka opiekuńczo – hospicyjnego w Alojzowie k/ Iłży jest już w fazie realizacji.

Oprócz pomocy medycznej w miarę możliwości wspieramy podopiecznych również w: środki odkażające, opatrunkowe, cewniki, pampersy i inne artykuły medyczne oraz wsparcie materialne w postaci art. chemii gospodarczej, paczek świątecznych i okolicznościowych darów. Jednocześnie Stowarzyszenie organizuje we współpracy z instytucjami a także władzami miasta imprezy integracyjne jak: bale karnawałowe, jasełka, spotkania kolędowe, minispartakiady dla niepełnosprawnych, itp. Corocznie są organizowane wspólne spotkania bożonarodzeniowe, wielkanocne, z okazji Dnia Dziecka, itp.

Przy stowarzyszeniu działa grupa wolontariuszy, którzy pomagają podopiecznym, są bardzo zaangażowani przy organizacji loterii, aukcji, pracach biurowych i promocji naszej organizacji.

Stowarzyszenie im. O. Pio w Radomiu zwraca się z uprzejmą prośbą  o pomoc i wsparcie budowy hospicjum w Alojzowie. Można to uczynić w postaci odpisu 1% od podatku dla Stowarzyszenia – nr KRS - 0000197078, a także przez dobrowolną darowiznę do wysokości 6% dochodu, wolną od podatku na organizacje OPP, czy też wpłatę na konto budowy Ośrodka hospicyjno – opiekuńczego w Alojzowie:


Bank Zachodni WBK S.A. Nr Konta – 20 1090 2688 0000 0001 3114 3672


W chwili obecnej biuro stowarzyszenia mieści się przy ul. Limanowskiego 29A w Radomiu.

Dane do kontaktu:
Tel. 664 086 814; Strona Internet.: www.pio.radom.pl ; e-mail.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Wszystkim darczyńcom i osobom nieobojętnym na potrzeby osób chorych nieuleczalnie oraz niepełnosprawnych składamy najwyższe uznanie i serdeczne podziękowanie.
Jadwiga Panek – Lenartowicz – Prezes Zarządu