W ramach projektu z Urzędu Miasta i Gminy Radom w zakresie ochrony i promocji zdrowia dla mieszkańców Radomia objętych opieką hospicyjną, nie będących świadczeniami zdrowotnymi odbywają się cyklicznie warsztaty dla naszych podopiecznych z zakresu florystyki. Na warsztatach w dniu 29 Maja 2021 roku pani florystka urządziła oprócz normalnych zajęć konkurs na najładniejszą pracę. Wykonawcy najlepszych prac otrzymali drobne upominki a wszyscy obecni dyplomy uczestnictwa.

W dniu 1 września 2019 r. w Muzeum Wsi Radomskiej podczas dorocznej imprezy "Święto Chleba" odbyła się loteria fantowa Stowarzyszenia. Dochód z loterii przeznaczony został na realizację budowy ośrodka hospicyjno - opiekuńczego w Alojzowie k/ Iłży. Impreza była bardzo udana; również ze względu na wspaniałą pogodę i tłumy ludzi biorących udział w tym wydarzeniu. Nasze stoisko również odwiedziło bardzo wielu ludzi w tym rodzin z dziećmi. Byliśmy bardzo życzliwie przyjęci a ponieważ każdy los w loterii był wygrany nikt nie odszedł bez prezentu. Dla dzieci było też dodatkowe stoisko z bezpłatnie rozdawanymi zabawkami, pluszakami i balonami. W sumie był to bardzo udany dzień. Zarząd Stowarzyszenia chce przede wszystkim podziękować Dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej pani Ilonie Jaroszek za wydanie pozwolenia uczestnictwa oraz udostępnienie nieodpłatne miejsca na stoisko z loterią fantową.

W dniu 8.06.2019 r. podopieczni Stowarzyszenia wraz z opiekunami gościli w Manufakturze Słodkości "SŁODKA ROBÓTKA" przy ul. 1905 Roku, gdzie uczestniczyli w zajęciach plastycznych i uczyli się tworzyć różne przedmioty ze słodkiej kolorowej masy cukrowej (lizaki o różnych kształtach, kwiatki i inne dekoracje) Zajęcia były realizowane we współpracy z terapeutkami zajęciowymi z w/w Manufaktury Słodkości w ramach projektu UM Radom. Dla naszych podopiecznych i opiekunów była to ciekawostka i nowość, bo mogli dowiedzieć się z czego i jak powstają smakowite i kolorowe produkty gotowe i elementy dekoracyjne z cukrowej masy. Kierownictwu oraz paniom terapeutkom z Manufaktury Słodkości "Słodka Robótka" na ul. 1905 Roku w Radomiu składamy serdeczne podziękowanie za kreatywne i ciekawe spędzenie czasu przez naszych podopiecznych.

We wspomnienie św. Ojca Pio, dnia 23 września 2018 r. w Radomiu odbyła się uroczystość patronalna Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu. Na uroczystości byli Zarząd, pracownicy, wolontariusze i podopieczni hospicjum domowego Stowarzyszenia oraz zaproszenie goście: darczyńcy i przyjaciele naszej organizacji.

Mszę świętą z tej okazji w Kościele św. Jana Chrzciciela odprawił proboszcz parafii Farnej ks. kan. Mirosław Nowak. Następnie uczestnicy uroczystości udali się do lokalu przy ul. Plac Stare Miasto 2, na spotkanie przy poczęstunku. Uroczystości przebiegły w bardzo serdecznej, miłej atmosferze.

Zarząd Stowarzyszenia składa serdeczne podziękowania:

Ks. kan. Mirosławowi Nowakowi za odprawienie Mszy św. i homilię, ks. Andrzejowi Tuszyńskiemu dyrektorowi Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „ARKA” w Radomiu za nieodpłatne udostępnienie lokalu na przyjęcie dla uczestników uroczystości, Piekarni i Cukierni Fogiel & Fogiel za nieodpłatnie podarowane pieczywo słodkie, Panu Dariuszowi Chłopickiemu, radnemu Rady Miejskiej w Radomiu oraz rodzicom naszych podopiecznych za podarowanie ciasta, pracownikom i wolontariuszom Stowarzyszenia za przygotowanie uroczystości patronalnej. Poniżej dokumentacja zdjęciowa z przebiegu uroczystości.

ozio_gallery_nano

Stow.Pio.Radom-Wielkanoc18

Dnia 8 kwietnia 2018 roku w lokalu Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” przy ul. Plac Stare Miasto 2, odbyło się tradycyjne „Jajeczko” dla podopiecznych Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu. Mszę świętą w Kościele św. Wacława odprawił proboszcz parafii i wieloletni dyrektor SCM „Arka” ks. kan. Andrzej Tuszyński, który poświęcił także pokarmy na tej uroczystości.

Na spotkaniu byli również: prezes Stowarzyszenia Jadwiga Panek – Lenartowicz, przedstawiciele zarządu, wolontariusze i pracownicy biura. Była miła i pełna wiosennej radości atmosfera, której też towarzyszyła piękna pogoda i pięknie przygotowany posiłek z różnymi smakołykami świątecznymi.

W dniu 24 lutego 2018 roku odbyło się spotkanie podopiecznych Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu z członkami Radomskiego Bractwa Strzelców Kurkowych. Było to bardzo szczególne wydarzenie, ponieważ członkowie Bractwa przybyli na spotkanie w strojach z epoki Rzeczypospolitej szlacheckiej, co już na początku wzbudziło bardzo żywe zainteresowanie podopiecznych i ich opiekunów. Podopieczni mogli dowiedzieć się z pierwszej ręki o zasadach, prawach i obowiązkach członków Bractwa oraz o zwyczajach i tradycjach patriotycznych kultywowanych w Bractwie. Podopieczni mogli nie tylko zobaczyć i dotknąć starodawnych strojów ale także przymierzyć niektóre części garderoby a nawet potrzymać szablę. Spotkanie przyniosło naszym podopiecznym wiele radości i było czymś zupełnie odmiennym od otaczającej rzeczywistości, dlatego bardzo się wszystkim podobało.

Dnia 18 stycznia 2018 roku nasi podopieczni pod opieką wolontariuszy spacerowali po Radomiu. Odwiedzili szopki bożonarodzeniowe w kościołach, oglądali iluminacje miejskie i dekoracje na radomskim deptaku przy ul. Żeromskiego. Spacer zakończył się poczęstunkiem w Restauracji "Parkowa". Wielkie dzięki dla organizatorów tej inicjatywy.

Z tego spaceru mamy kilka ciekawych zdjęć:

W dniu 17 grudnia 2017 roku w Restauracji "Aviator" przy ul. Malczewskiego 18 odbyła się wieczerza wigilijna Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu. Udekorowaną salę oraz tradycyjne wigilijne menu zasponsorował jak zawsze od kilku lat Prezes Zarządu Hotelu - Restauracji "Aviator" pan Grzegorz Gilewski. Oprócz naszych podopiecznych wraz z opiekunami w gronie szacownych gości byli: Pani Dyrektor Wydziału Zdrowia UM Radomia pani Elwira Skoczek, Radna RM Radomia pani Magdalena Lasota, wiceprezes Stowarzyszenia KAWP "Victoria" pan Mirosław Bieńkowski wraz z małżonką, członkowie Zarządu i pracownicy biura Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu oraz najbardziej oczekiwany przez dzieci i młodzież św. Mikołaj z paczkami.

9 grudnia 2017r. (w sobotę) na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego(WORD) przy ul. Radomskiego 1 odbyło się szkolenie z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym osób niepełnosprawnych.

Szkolenie z warsztatami oraz pokazy dla niepełnosprawnych – podopiecznych i opiekunów ze Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu zorganizowane zostały przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu przy wsparciu radomskiej Spółki MPK oraz KM Policji w Radomiu.

W sobotę 9 grudnia 2017r. podopieczni Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu mieli wspaniałych gości, którzy przyszli z Mikołajem i prezentami. Było bardzo radośnie. Gry i zabawy, hulanki i swawole przy muzyce. Wór prezentów od Mikołaja i łakocie na stole a na koniec wielka pizza dla wszystkich. Za tę radość i prezenty dziękujemy Pani Radnej RM Magdalenie Lasocie oraz panom Andrzejowi Sowie i Mirosławowi Bieńkowskiemu z radomskiego Stowarzyszenia Klub Abstynentów Wzajemnej Pomocy "Victoria". Bardzo dziękujemy, że nasi podopieczni mogli wziąć udział w programie realizowanym przez Victorię.

Są też fajne zdjęcia:

W Radomiu dnia 23 września 2017 roku odbyła się uroczystość patronalna Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu. Uczestnikami uroczystości byli członkowie Stowarzyszenia wraz z p. prezes Jadwigą Panek - Lenartowicz, pracownicy biura, wolontariusze, podopieczni z rodzicami, oraz zaproszeni goście. Uroczystą Mszę św. w Kościele Św. Wacława z okazji wspomnienia św. O. Pio odprawił i homilię wygłosił proboszcz parafii ks. kanonik Andrzej Tuszyński. Po Mszy św. uczestnicy uroczystości przeszli do lokalu Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „ARKA” przy Placu Stare Miasto 2 na uroczysty poczęstunek.

W dniu 3 września 2017 roku nasze Stowarzyszenie uczestniczyło w Święcie Chleba w Muzeum Wsi Radomskiej ze stoiskiem loterii fantowej. Trochę padało i było chłodno, dlatego też było mniej zwiedzających niż w inne lata. Niemniej na naszym stoisku można było za skromne 5 zł otrzymać naprawdę wartościowe fanty a jak zawsze w naszej loterii wszystkie losy wygrywały. Ponadto mieliśmy pluszaki i inne dziecięce zabawki do rozdania za darmo.
Zarząd Stowarzyszenia serdecznie dziękuje organizatorom imprezy a zwłaszcza dyrekcji Muzeum Wsi Radomskiej i kierownictwu Cechu Piekarzy za zaproszenie i użyczenie nieodpłatnie miejsca na stoisko z loterią fantową. Dziękujemy też wolontariuszom i pracownikom Stowarzyszenia za przeprowadzenie loterii i poświęcony czas. Obejrzyj galerię poniżej i na Facebooku Stowarzyszenia:

W dniach 25 - 31 sierpnia 2017r. podopieczni Stowarzyszenia mieli możliwość pobytu w Ośrodku Wypoczynkowym "Zosieńka" w Czarneckiej Górze. Ten pobyt ufundował Zarząd Stowarzyszenia Klub Abstynentów Wzajemnej Pomocy Viktoria" z Radomia, które jest właścicielem tego Ośrodka. Kierownictwo i personel Ośrodka postarali się o zapewnienie bardzo dobrych warunków i wielu atrakcji w czasie pobytu w Ośrodku. Były konkursy, gry zabawy na świeżym powietrzu, wędrówki po okolicznych ciekawych zakątkach przyrodniczych, wycieczki na Święty Krzyż i do Sanktuarium MB Ostrobramskiej w Skarżysku Kam., nauka jazdy konnej a w ostatni wieczór przed odjazdem muzyka i tańce.

Stowarzyszenie im. O. Pio w Radomiu bardzo serdecznie dziękuje organizatorom za świetną organizację a wszystkim uczestnikom za udział w V Iłżeckim Półmaratonie Charytatywnym, który odbył się w Iłży dnia 17 września 2017 r. Podobnie jak w zeszłym roku biegacze rywalizowali na dwóch dystansach 10 i 21 km, były także biegi dla dzieci i piknik rodzinny na terenie Miejsko Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Iłży. Gratulujemy zwycięzcom i laureatom nagrody głównej. Zarząd Stowarzyszenia składa serdeczne podziękowanie władzom Gminy Iłża za profesjonalnie przygotowaną imprezę oraz partnerom i sponsorom V Iłżeckiego Półmaratonu Charytatywnego za przeznaczenie części środków finansowych na budowę Ośrodka Opiekuńczo - Hospicyjnego w Alojzowie k/ Iłży.

Obejrzyj film promujący budowę ośrodka hospicyjnego w Alojzowie