Realizujemy zadanie pod tytułem „Aktywność seniora radością życia” realizowany będzie od 08.05 – 15.12.2023r. w gminie Radom, w województwie mazowieckim.

Celem zadania jest zwiększanie samodzielności i przeciwdziałanie zagrożeniu marginalizacją społeczną 50 osób z województwa mazowieckiego, w szczególności z Radomia, w tym 44 osób w wieku 55 + i więcej oraz 6 osób młodszych w okresie realizacji zadania.

Kandydaci mogą się zgłaszać do projektu czyli : osobiście, elektronicznie, za pośrednictwem e-maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tradycyjnej poczty Limanowskiego 29 A, 26-60 Radom i telefonicznie 664 086 814.

Stowarzyszenie im. O Pio w Radomiu w dniu 21 maja 2023 roku wzięło udział w IX Pikniku Zdrowia oraz Ogólnopolskiej Akcji Krwiodawstwa – „Motoserce”. Na przygotowanym stanowisku uczestnicy pikniku mogli wykonać pomiar ciśnienia tętniczego i badanie natlenienia płuc, które wykonywała Pani pielęgniarka Joanna Kępa - Przygodzka. Wolontariusz rozdawał ulotki naszego Stowarzyszenia uczestnikom pikniku. Cała wydarzenie zorganizowane zostało przez Urząd Miasta na Placu Corazziego, trwało od godziny 14 do 18. Piknik odbył się w przyjaznej atmosferze i pięknej pogodzie.

Stowarzyszenie im. O Pio w Radomiu w dniu 20 maja 2023 roku zorganizowało kolejne warsztaty plastyczne dla swoich podopiecznych w Kawiarence Społecznej przy ulicy Traugutt 18 lok 6 w Radomiu. Na warsztaty została zaproszona Pani Marta Michalska-Wilk wiceprezydent Radomia i Pani Elwira Skoczek dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej. Wspólnie z podopiecznymi Stowarzyszenia obydwie Panie wykonały  piękne prace plastyczne nowo poznaną metodą, farbą klejową. Na spotkaniu obecne były media w osobie Pani redaktor Elżbiety Warchoł z Radia Plus oraz redaktora Jacka Lombardzkiego z Tygodnika Radomskiego. Po zakończeniu zajęć plastycznych, przy poczęstunku odbyły się wspólne rozmowy na temat poznanych technik plastycznych i zostały omówione przyszłe zajęcia na warsztatach.

W dniu 1 kwietnia 2023 roku przy ul. Plac Stare Miasto 2 w Radomiu odbyło się uroczyste spotkanie Zarządu, podopiecznych wraz z rodzinami oraz wolontariuszy i członków Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu z okazji Świąt Wielkanocnych ( tzw. „Jajeczko”). Była to uroczystość bardzo wyczekiwana, ponieważ od czasu ogłoszenia pandemii wiosną 2020 roku Zarząd Stowarzyszenia nie zlecał organizacji żadnych uroczystości ze względu na obawę rodziców i opiekunów o bezpieczeństwo zdrowotne podopiecznych, którzy z racji swoich chorób należą do grupy szczególnego ryzyka.

W ramach projektu z Urzędu Miasta i Gminy Radom w zakresie ochrony i promocji zdrowia dla mieszkańców Radomia objętych opieką hospicyjną, nie będących świadczeniami zdrowotnymi odbywają się cyklicznie warsztaty dla naszych podopiecznych z zakresu florystyki. Na warsztatach w dniu 29 Maja 2021 roku pani florystka urządziła oprócz normalnych zajęć konkurs na najładniejszą pracę. Wykonawcy najlepszych prac otrzymali drobne upominki a wszyscy obecni dyplomy uczestnictwa.

W dniu 1 września 2019 r. w Muzeum Wsi Radomskiej podczas dorocznej imprezy "Święto Chleba" odbyła się loteria fantowa Stowarzyszenia. Dochód z loterii przeznaczony został na realizację budowy ośrodka hospicyjno - opiekuńczego w Alojzowie k/ Iłży. Impreza była bardzo udana; również ze względu na wspaniałą pogodę i tłumy ludzi biorących udział w tym wydarzeniu. Nasze stoisko również odwiedziło bardzo wielu ludzi w tym rodzin z dziećmi. Byliśmy bardzo życzliwie przyjęci a ponieważ każdy los w loterii był wygrany nikt nie odszedł bez prezentu. Dla dzieci było też dodatkowe stoisko z bezpłatnie rozdawanymi zabawkami, pluszakami i balonami. W sumie był to bardzo udany dzień. Zarząd Stowarzyszenia chce przede wszystkim podziękować Dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej pani Ilonie Jaroszek za wydanie pozwolenia uczestnictwa oraz udostępnienie nieodpłatne miejsca na stoisko z loterią fantową.

W dniu 8.06.2019 r. podopieczni Stowarzyszenia wraz z opiekunami gościli w Manufakturze Słodkości "SŁODKA ROBÓTKA" przy ul. 1905 Roku, gdzie uczestniczyli w zajęciach plastycznych i uczyli się tworzyć różne przedmioty ze słodkiej kolorowej masy cukrowej (lizaki o różnych kształtach, kwiatki i inne dekoracje) Zajęcia były realizowane we współpracy z terapeutkami zajęciowymi z w/w Manufaktury Słodkości w ramach projektu UM Radom. Dla naszych podopiecznych i opiekunów była to ciekawostka i nowość, bo mogli dowiedzieć się z czego i jak powstają smakowite i kolorowe produkty gotowe i elementy dekoracyjne z cukrowej masy. Kierownictwu oraz paniom terapeutkom z Manufaktury Słodkości "Słodka Robótka" na ul. 1905 Roku w Radomiu składamy serdeczne podziękowanie za kreatywne i ciekawe spędzenie czasu przez naszych podopiecznych.

We wspomnienie św. Ojca Pio, dnia 23 września 2018 r. w Radomiu odbyła się uroczystość patronalna Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu. Na uroczystości byli Zarząd, pracownicy, wolontariusze i podopieczni hospicjum domowego Stowarzyszenia oraz zaproszenie goście: darczyńcy i przyjaciele naszej organizacji.

Mszę świętą z tej okazji w Kościele św. Jana Chrzciciela odprawił proboszcz parafii Farnej ks. kan. Mirosław Nowak. Następnie uczestnicy uroczystości udali się do lokalu przy ul. Plac Stare Miasto 2, na spotkanie przy poczęstunku. Uroczystości przebiegły w bardzo serdecznej, miłej atmosferze.

Zarząd Stowarzyszenia składa serdeczne podziękowania:

Ks. kan. Mirosławowi Nowakowi za odprawienie Mszy św. i homilię, ks. Andrzejowi Tuszyńskiemu dyrektorowi Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „ARKA” w Radomiu za nieodpłatne udostępnienie lokalu na przyjęcie dla uczestników uroczystości, Piekarni i Cukierni Fogiel & Fogiel za nieodpłatnie podarowane pieczywo słodkie, Panu Dariuszowi Chłopickiemu, radnemu Rady Miejskiej w Radomiu oraz rodzicom naszych podopiecznych za podarowanie ciasta, pracownikom i wolontariuszom Stowarzyszenia za przygotowanie uroczystości patronalnej. Poniżej dokumentacja zdjęciowa z przebiegu uroczystości.

ozio_gallery_nano

Stow.Pio.Radom-Wielkanoc18

Dnia 8 kwietnia 2018 roku w lokalu Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” przy ul. Plac Stare Miasto 2, odbyło się tradycyjne „Jajeczko” dla podopiecznych Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu. Mszę świętą w Kościele św. Wacława odprawił proboszcz parafii i wieloletni dyrektor SCM „Arka” ks. kan. Andrzej Tuszyński, który poświęcił także pokarmy na tej uroczystości.

Na spotkaniu byli również: prezes Stowarzyszenia Jadwiga Panek – Lenartowicz, przedstawiciele zarządu, wolontariusze i pracownicy biura. Była miła i pełna wiosennej radości atmosfera, której też towarzyszyła piękna pogoda i pięknie przygotowany posiłek z różnymi smakołykami świątecznymi.

W dniu 24 lutego 2018 roku odbyło się spotkanie podopiecznych Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu z członkami Radomskiego Bractwa Strzelców Kurkowych. Było to bardzo szczególne wydarzenie, ponieważ członkowie Bractwa przybyli na spotkanie w strojach z epoki Rzeczypospolitej szlacheckiej, co już na początku wzbudziło bardzo żywe zainteresowanie podopiecznych i ich opiekunów. Podopieczni mogli dowiedzieć się z pierwszej ręki o zasadach, prawach i obowiązkach członków Bractwa oraz o zwyczajach i tradycjach patriotycznych kultywowanych w Bractwie. Podopieczni mogli nie tylko zobaczyć i dotknąć starodawnych strojów ale także przymierzyć niektóre części garderoby a nawet potrzymać szablę. Spotkanie przyniosło naszym podopiecznym wiele radości i było czymś zupełnie odmiennym od otaczającej rzeczywistości, dlatego bardzo się wszystkim podobało.

Dnia 18 stycznia 2018 roku nasi podopieczni pod opieką wolontariuszy spacerowali po Radomiu. Odwiedzili szopki bożonarodzeniowe w kościołach, oglądali iluminacje miejskie i dekoracje na radomskim deptaku przy ul. Żeromskiego. Spacer zakończył się poczęstunkiem w Restauracji "Parkowa". Wielkie dzięki dla organizatorów tej inicjatywy.

Z tego spaceru mamy kilka ciekawych zdjęć:

9 grudnia 2017r. (w sobotę) na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego(WORD) przy ul. Radomskiego 1 odbyło się szkolenie z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym osób niepełnosprawnych.

Szkolenie z warsztatami oraz pokazy dla niepełnosprawnych – podopiecznych i opiekunów ze Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu zorganizowane zostały przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu przy wsparciu radomskiej Spółki MPK oraz KM Policji w Radomiu.

W dniu 17 grudnia 2017 roku w Restauracji "Aviator" przy ul. Malczewskiego 18 odbyła się wieczerza wigilijna Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu. Udekorowaną salę oraz tradycyjne wigilijne menu zasponsorował jak zawsze od kilku lat Prezes Zarządu Hotelu - Restauracji "Aviator" pan Grzegorz Gilewski. Oprócz naszych podopiecznych wraz z opiekunami w gronie szacownych gości byli: Pani Dyrektor Wydziału Zdrowia UM Radomia pani Elwira Skoczek, Radna RM Radomia pani Magdalena Lasota, wiceprezes Stowarzyszenia KAWP "Victoria" pan Mirosław Bieńkowski wraz z małżonką, członkowie Zarządu i pracownicy biura Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu oraz najbardziej oczekiwany przez dzieci i młodzież św. Mikołaj z paczkami.

W sobotę 9 grudnia 2017r. podopieczni Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu mieli wspaniałych gości, którzy przyszli z Mikołajem i prezentami. Było bardzo radośnie. Gry i zabawy, hulanki i swawole przy muzyce. Wór prezentów od Mikołaja i łakocie na stole a na koniec wielka pizza dla wszystkich. Za tę radość i prezenty dziękujemy Pani Radnej RM Magdalenie Lasocie oraz panom Andrzejowi Sowie i Mirosławowi Bieńkowskiemu z radomskiego Stowarzyszenia Klub Abstynentów Wzajemnej Pomocy "Victoria". Bardzo dziękujemy, że nasi podopieczni mogli wziąć udział w programie realizowanym przez Victorię.

Są też fajne zdjęcia: