Aukcja obrazów na rzecz budowy ośrodka opiekuńczo - hospicyjnego w Alojzowie k/ Iłży

DSC 3689

Dnia 20 czerwca 2015 roku w budynku NOTu przy ul. Krukowskiego 1 w Radomiu odbyła się charytatywna aukcja Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu. Przedmiotem aukcji były obrazy ofiarowane przez darczyńców z przeznaczeniem dochodu na budowę ośrodka opiekuńczo - hospicyjnego w Alojzowie k/ Iłży.

Na aukcji było licytowanych 30 obrazów, grafik, i innych prac artystycznych w różnych technikach, podarowanych na w/w cel przez artystów malarzy i innych ofiarodawców.
Byli to: Ks. Radosław Walerowicz, Izabela Kowalska, Krzysztof Manczyński, Stowarzyszenie "Kocham Radom" i Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Dzięki hojności osób biorących udział w aukcji, większość prac znalazła nabywców; były także osoby, które po wylicytowaniu obrazów i zapłaceniu deklarowanej kwoty postanowiły je ofiarować na następną aukcję, którą Stowarzyszenie zaplanowało przygotować w okresie dwóch ostatnich miesiący bieżącego roku

Zarząd Stowarzyszenia pragnie podziękować wszystkim ofiarodawcom obrazów oraz gościom biorącym udział w licytacji za ich wrażliwość na potrzeby osób chorych i za hojny gest wsparcia dla budowy powstającego w Alojzowie ośrodka. ZDJĘCIA W GALERII STRONY.

Aukcję przygotował wkładając bardzo wiele pracy osobistej i inwencji organizacyjnej Pan Mariusz Pyrka a licytację poprowadził Pan Andrzej Mędrzycki, który z tej okazji ofiarował na licytację specjalny młotek z dedykacją.

Szczególnym gościem podczas aukcji była związana z naszym regionem artystka operowa prowadzona przez znakomitego śpiewaka Wiesława Ochmana Pani Katarzyna Bochyńska - Wojdył. Jej piękny i pełen subtelnych barw śpiew wprowadzał wśród uczestników aukcji podniosłą atmosferę i nadał temu wydarzeniu szczególny charakter, za co jesteśmy Pani Katarzynie niezmiernie wdzięczni.

Zaproszenia dla gości na aukcję zasponsorował pan Norbert Nowocień właściciel Sklepu Internetowego "Ważny Moment" z Radomia.

Od strony obsługi transakcji finansowych urządzenie dla wpłat bezgotówkowych zapewniło Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService Sp. z o.o. ul. Jana Olbrachta 94, 01-102  Warszawa, które nieodpłatnie udostępniło na czas aukcji terminal kart płatniczych, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Nasze szczególne podziękowanie kierujemy do Pani Dyrektor Reginy Pedyk, która udostępniła nam salę NOTu dla potrzeb przeprowadzenia aukcji. Bez dobrej lokalizacji nie moglibyśmy zorganizować tego przedsięwzięcia.

Obsługę cateringową zapewnił radomski Bar Bistro z ul. Niedziałkowskiego, który przygotował dla uczestników aukcji bardzo smaczny poczęstunek i napoje. Chcemy także podziękować pani Jadwidze Kramczyk za sponsoring kateringu oraz dekoracji kwiatowych sali.

Zdjęcia z przeprowadzonej aukcji wykonał p. Sebastian Klochowicz.

Serdecznie dziękujemy także pracownicom biura Stowarzyszenia oraz wolontariuszkom, które służyły nam pomocą w sprawnym przeprowadzeniu aukcji.

Jesteśmy przekonani, że następna aukcja będzie jeszcze bardziej udana, bo mamy wypróbowanych przyjaciół, na których w ważnych momentach zawsze możemy liczyć. Będzie nam bardzo miło, gdy to grono się powiększy i będziemy mogli zdziałać dla dobra chorych i potrzebujących jeszcze więcej niż dzisiaj. 

Zdjęcia z aukcji w zakładce GALERIA naszej strony.

 


 

Agencja reklamowa nDesign.
Copyright 2012

Stowarzyszenie im. O. Pio w Radomiu 2012