Warsztaty-szkolenie dla podopiecznych i opiekunów z zakresu BRD

IMG 0076a9 grudnia 2017r. (w sobotę) na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego(WORD) przy ul. Radomskiego 1 odbyło się szkolenie z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym osób niepełnosprawnych.

Szkolenie z warsztatami oraz pokazy dla niepełnosprawnych – podopiecznych i opiekunów ze Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu zorganizowane zostały przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu przy wsparciu radomskiej Spółki MPK oraz KM Policji w Radomiu.

Czytaj więcej: Warsztaty-szkolenie dla podopiecznych i opiekunów z zakresu BRD

Mikołaj dla podopiecznych-9.12.2017

W sobotę 9 grudnia 2017r. podopieczni Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu mieli wspaniałych gości, którzy przyszli z Mikołajem i prezentami. Było bardzo radośnie. Gry i zabawy, hulanki i swawole przy muzyce. Wór prezentów od Mikołaja i łakocie na stole a na koniec wielka pizza dla wszystkich. Za tę radość i prezenty dziękujemy Pani Radnej RM Magdalenie Lasocie oraz panom Andrzejowi Sowie i Mirosławowi Bieńkowskiemu z radomskiego Stowarzyszenia Klub Abstynentów Wzajemnej Pomocy "Victoria". Bardzo dziękujemy, że nasi podopieczni mogli wziąć udział w programie realizowanym przez Victorię. Są też fajne zdjęcia:

mik2 mik3

DSC00339 DSC00337

mik1 mik4

DSC00344 DSC00342


Święto patronalne Stowarzyszenia - 23.09.2017

 DSC2029W Radomiu dnia 23 września 2017 roku odbyła się uroczystość patronalna Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu. Uczestnikami uroczystości byli członkowie Stowarzyszenia wraz z p. prezes Jadwigą Panek - Lenartowicz, pracownicy biura, wolontariusze, podopieczni z rodzicami, oraz zaproszeni goście. Uroczystą Mszę św. w Kościele Św. Wacława z okazji wspomnienia św. O. Pio odprawił i homilię wygłosił proboszcz parafii ks. kanonik Andrzej Tuszyński. Po Mszy św. uczestnicy uroczystości przeszli do lokalu Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „ARKA” przy Placu Stare Miasto 2 na uroczysty poczęstunek. W trakcie spotkania prezes Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu wręczyła nowym wolontariuszom karty wolontariusza i symboliczne róże. Uroczystość przebiegła w miłej i pełnej serdeczności atmosferze. Serdecznie dziękujemy panu Mariuszowi Foglowi – właścicielowi Piekarni i Cukierni Fogiel & Fogiel za nieodpłatne podarowanie ciast i słodyczy na uświetnienie naszej uroczystości. Dziękujemy także rodzicom podopiecznych za ciasto i przygotowanie poczęstunku. Szczególne podziękowania składamy ks. kanonikowi Andrzejowi Tuszyńskiemu za odprawienie Mszy św. i udzielenie nam gościny w lokalu SCM „ARKA”.

 DSC2031  DSC2059  DSC2086  DSC2091

Wypoczynek podopiecznych Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu w Ośrodku wypoczynkowym "Zosieńka"-Czarniecka Góra

W dniach 25 - 31 sierpnia 2017r. podopieczni Stowarzyszenia mieli możliwość pobytu w Ośrodku Wypoczynkowym "Zosieńka" w Czarneckiej Górze. Ten pobyt ufundował Zarząd Stowarzyszenia Klub Abstynentów Wzajemnej Pomocy Viktoria" z Radomia, które jest właścicielem tego Ośrodka. Kierownictwo i personel Ośrodka postarali się o zapewnienie bardzo dobrych warunków i wielu atrakcji w czasie pobytu w Ośrodku. Były konkursy, gry zabawy na świeżym powietrzu, wędrówki po okolicznych ciekawych zakątkach przyrodniczych, wycieczki na Święty Krzyż i do Sanktuarium MB Ostrobramskiej w Skarżysku Kam., nauka jazdy konnej a w ostatni wieczór przed odjazdem muzyka i tańce. Kierownictwo Zarządu KAWP i kierownik Ośrodka ufundowali też prezenty - niespodzianki dla każdego z naszych podopiecznych. Był to krótki ale wg opinii wszystkich uczestników bardzo udany i bogaty w atrakcje wypoczynek. Najważniejsze, że nasi podopieczni mogli oderwać się na kilka dni od codziennych zajęć, trosk i kłopotów. Odetchnąc zupełnie innym powietrzem, pełnym zdrowych i pozytywnych emocji związanych z nawiązaniem głębszych relacji z przyrodą. Był to także czas wytchnienia dla opiekunów/ rodziców naszych podopiecznych. Zarząd Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu jest bardzo wdzięczny Zarządowi Stowarzyszenia KAWP "Viktoria" za wszelką pomoc w zorganizowaniu tego wyjazdu i udostępnienie Ośrodka za bardzo niewielką odpłatnością za wyżywienie.

   A oto klika zdjęć dokumentujących ten wyjazd:

DSCF2780a DSCF2773a DSCF2603a DSCF2422a DSCF2802a 138a 069a DSCF2890a


Piknik przy grillu z okazji Dnia Dziecka

DSCF6319Dnia 10 czerwca 2017 r. z okazji Dnia Dziecka odbył się na terenie ośrodka MOSiR Borki w Radomiu piknik przy grillu dla podopiecznych Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu. Oprócz podopiecznych z opiekunami/rodzicami na imprezie byli: pani prezes Stowarzyszenia Jadwiga Panek – Lenartowicz, mili goście oraz fundatorzy prezentów i paczek dla naszych podopiecznych. Były kiełbaski, kaszanki, sałatki i ciasta – wszystko zorganizowane wspólnymi siłami rodziców i pracowników naszego Stowarzyszenia. Głównym specjalistą od obsługi grilla był p. Mirosław Mąkosa członek Klubu Viktoria. Szczególną atrakcją i niespodzianką dla uczestników był udział w pokazie treningu kickboxingu, podczas którego podopieczni mogli zobaczyć i dotknąć sprzętu treningowego i wyposażenia stosowanego w tym sporcie oraz zobaczyć markowaną walkę kickboxerów.

Szczególne podziękowania Zarząd Stowarzyszenia składa dyrektorowi Ośrodka MOSiR w Radomiu panu Grzegorzowi Jandule za nieodpłatne udostępnienie miejsca na zorganizowanie pikniku. Składamy też podziękowanie za paczki i słodkie prezenty: Pani Magdalenie Lasocie – Radnej Rady Miejskiej w Radomiu, pani prezes Elżbiecie Wielgosik i panu wiceprezesowi Hubertowi Kaczmarskiemu z Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. Grzecznarowskiego, oraz panu Mirosławowi Bińkowskiemu – wiceprezesowi Stowarzyszenia Klub Abstynentów Wzajemnej Pomocy „Victoria” . Jesteśmy bardzo wdzięczni, że również i tym razem nie zawiedli przyjaciele i sympatycy naszego Stowarzyszenia.  Zdjęcia z imprezy:

DSCF6268 DSCF6273 DSCF6275 DSCF6276 DSCF6284 DSCF6288 DSCF6307 DSCF6312 DSCF6314 DSCF6319

 


 

Agencja reklamowa nDesign.
Copyright 2012

Stowarzyszenie im. O. Pio w Radomiu 2012