I IŁŻECKI PÓŁMARATON CHARYTATYWNY I PIKNIK RODZINNY

Dnia 15 września 2013 roku Stowarzyszenie im. O. Pio w Radomiu zorganizowało wraz z partnerami imprezę pod nazwą I IŁŻECKI PÓŁMARATON CHARYTATYWNY I PIKNIK RODZINNY „Razem zbudujemy hospicjum”.

Celem głównym organizacji tej sportowo – rodzinnej imprezy było wsparcie finansowe budowy centrum opiekuńczo – hospicyjno – rehabilitacyjnego „Dom Życia św. Alojzego Orione” w Alojzowie k/ Iłży, oraz promocja zdrowego stylu życia i wypoczynku poprzez sport i zabawę.
I Iłżecki Półmaraton odbył się pod patronatem Starosty Radomskiego Mirosława Ślifirczyka, Burmistrza Iłży Andrzeja Moskwy i Wojewódzkiego Komendanta Policji w Radomiu insp. Cezarego Popławskiego.

Główne wydarzenia imprezy oraz centrum organizacyjne zostało zorganizowane w Miejsko – Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji(MGOSiR) przy ul. Orła Białego 3 w Iłży.

W ramach iłżeckiej imprezy odbyły się między innymi: bieg na dystansie półmaratonu (21 km), dycha charytatywna (10 km) oraz bieg palacza (3 km).
Również dla dzieci zorganizowane zostały zawody biegowe.

Biegi zostały przeprowadzone z pełnym profesjonalizmem. Pomiar czasu zapewniła firma Ultimasport.

Do dystansu 21 km stanęło łącznie 107 osób, w tym 92 mężczyzn i 15 kobiet.

Zdobywcami pierwszych trzech miejsc w kategorii mężczyzn zostali:

 • Marcin Osiński z Mazowszan,
 • Tomasz Orman z Szydłowca,
 • Michał Gajewski ze Skarżyska Kamiennej.

W kategorii kobiet zwyciężyły:

 • Martyna Hert – Gajewska z Adamowa,
 • Agnieszka Brogowicz Stępniewska z Grójca,
 • Justyna Czekaj z Warszawy.

Do dystansu 10 km stanęło łącznie 35 osób, w tym 27 mężczyzn i 8 kobiet.

Zdobywcami pierwszych trzech miejsc w kategorii mężczyzn zostali:

 • Michał Jagieło ze Starachowice,
 • Marcin Kiepas z Iłży,
 • Michał Tamoń z Piaseczna.

W kategorii kobiet zwyciężyły:

 • Magdalena Kołodziejczak z Radomia,
 • Weronika Marek z Iłży,
 • Agata Turlińska z Radomia.

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe medale i koszulki, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii, statuetki.

Oprócz biegów dla dorosłych odbyły się również biegi dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Malcy dopingowani przez rodziców i dziadków, dawali z siebie wszystko.

W części artystycznej zorganizowanej w formie pikniku rodzinnego odbyły się występy artystyczne. Na scenie wystąpiły: zespół Dolnojasieńczanki z Jasieńca Dolnego, Koło Gospodyń Wiejskich z Pakosławia oraz Kapela Iłżecka.

Podczas imprezy wystawiały się również firmy, instytucje i organizacje promujące swoją działalność oraz twórcy ludowi z okolic Iłży.

Cennym dopełnieniem w/w imprezy był mobilny punkt oddawania krwi (krwiobus) zorganizowany przez Regionalną Stację Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, w którym oddało krew 21 osób.

I Iłżecki Półmaraton i Piknik Rodzinny został w tym roku zorganizowany po raz pierwszy mimo to, wzbudził wielkie zainteresowanie zarówno poprzez liczne zapisy zawodników jak również obecność ludzi na pikniku w MGOSiRze i widzów z miasta i okolicznych miejscowości, przez które przebiegały trasy głównych biegów.
Dlatego można mieć nadzieję, że Iłżecki Półmaraton zapisze się na stałe w kalendarzu profesjonalnych imprez sportowych, a jednocześnie będzie wydarzeniem, które znacząco przyczyni się do wsparcia inicjatywy budowy hospicjum.

Pogoda nie rozpieszczała organizatorów, ale panująca w czasie imprezy atmosfera była wyśmienita. Ogólnie można uznać imprezę za udaną, mimo padającego od czasu do czasu deszczu.Agencja reklamowa nDesign.
Copyright 2012

Stowarzyszenie im. O. Pio w Radomiu 2012