Wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny - 2010

Dnia 23 września 2010 roku odbyły się jak co roku uroczystości z okazji wspomnienia św. O. Pio z Pietrelciny, patrona naszego Stowarzyszenia.

Główną częścią uroczystości patronalnych była uroczysta Msza św. sprawowana o godz. 17:00 w Kościele OO. Bernardynów w Radomiu. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił kapelan prowadzonego przez nasze stowarzyszenie hospicjum domowego o. Antoni Maciejowski – Gwardian tutejszego Klasztoru OO. Bernardynów.

Na wstępie Prezes Zarządu p. Jadwiga Panek – Lenartowicz powitała wszystkich na Mszy św. i skierowała słowo wstępne do uczestników uroczystości.  Uczestnikami wspomnianej Mszy św. byli podopieczni hospicjum domowego wraz z ich rodzicami
i opiekunami, Zarząd, członkowie, wolontariusze i przyjaciele Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu, oraz zaproszeni goście. W tym roku szczególną modlitwę kierowaliśmy do Boga w intencji budowy centrum hospicyjno – rehabilitacyjnego, którego wstępny projekt już został opracowany i są potrzebni oddani temu dziełu ludzie, by całe przedsięwzięcie wybudować jak najszybciej, bowiem istnieje coraz większa potrzeba uruchomienia takiego ośrodka w Radomiu.

Po Mszy św. członkowie Stowarzyszenia, wolontariusze i zaproszeni goście udali się do sali budynku NOT przy ul. Struga 7a, gdzie przygotowany został uroczysty poczęstunek. Uczestnicy uroczystości obejrzeli przygotowany przez architektów pokaz audiowizualny przyszłego centrum hospicyjno – rehabilitacyjnego, które ma być zbudowane na należącej do Stowarzyszenia działce przy ul. Józefowskiej w Radomiu.

Projekt centrum bardzo się podobał zgromadzonym, czego wyrazem były rzęsiste oklaski dla obecnych na uroczystości architektów projektu.

Z przebiegu uroczystości została zrobiona dokumentacja zdjęciowa, z którą można się zapoznać w siedzibie naszej organizacji, oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu.

 Agencja reklamowa nDesign.
Copyright 2012

Stowarzyszenie im. O. Pio w Radomiu 2012